Wycieczka do Siedlec

17 XI uczniowie klas I-VII byli na wycieczce w Siedlcach. Najpierw odwiedzili Muzeum Diecezjalne. O zgromadzonym tam eksponatach w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała kustosz muzeum. Podczas godzinnego spotkania uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób oglądać zbiory muzealne, obejrzeli zbiór starodruków i modlitewników, a także piękne obrazy przedstawiające sceny z Pisma Świętego. Oglądaniu muzealnych zbiorów towarzyszył podniosły nastrój potęgowany rozlegającą się wokół dawną muzyką sakralną. Następnie uczniowie udali się do Katolickiego Radia Podlasie, gdzie mieli możliwość przyjrzeć się z bliska pracy realizatora i spikera radiowego. Wzięli także udział w nagraniu, a odsłuchiwanie nagranych wypowiedzi spotkało się z ich entuzjastyczną reakcją. Wizytę w redakcji zakończyły pamiątkowe zdjęcia. Po wyjściu z radia uczniowie zwiedzili Katedrę pw. Niepokalanego Poczęcia NMP- murowany kościół w stylu neogotyckim. Największą atrakcją okazała się dwugodzinna  zabawa w Parku Trampolin Jumpout, gdzie czekały na uczniów takie atrakcje jak: basen z gąbkami, ścianka wspinaczkowa, a także trampoliny rozbiegowe i sportowe. Ostatnim punktem wycieczki była pizzeria Kampa. Apetyty wszystkim dopisywały, dlatego pobyt w pizzerii przeciągnął się. Droga powrotna minęła bardzo szybko, ponieważ wszyscy włączyli się do wspólnego śpiewania piosenek. Po dniu pełnym wrażeń uczniowie bezpiecznie wrócili do Sokoła. (K.N)