Wycieczka do ZOO i Smart Kids Planet – Centrum Mądrej Zabawy

23 maja oddział przedszkolny i uczniowie naszej szkoły wzięli udział wycieczce do Warszawskiego ZOO oraz Smart Kids Planet- Centrum Mądrej Zabawy w Warszawie. Wizytą w ogrodzie zoologicznym rozpoczęliśmy od obserwacji wspaniałych zwierząt, które wychodziły ze swoich jaskiń i norek by nas przywitać. Zobaczyliśmy różne gatunki zwierząt, saków, ptaków. Na trasie zwiedzania znajdowały się między innymi: gepard, foka szara, słonie, szympans, żubr, wielbłądy, żyrafy, krokodyle, węże, papugi i wiele innych gatunków zwierząt, których nie zobaczymy w otaczającej nas przyrodzie.  Największe wrażenie na najmłodszych  zrobiły słonie  i żyrafy. Następnie udaliśmy się do Smart Kids Planet, czyli Centrum Mądrej Zabawy. To innowacyjne i interaktywne miejsce nauki i zabawy dla dzieci podzielone na strefy.  Po zjedzonym objedzie, dzieci wcielały się w rolę budowniczego. W strefie Trenuj chłopcy szkolili się w piłkarskich umiejętnościach. Strefa Zgranej Paczki to wyjątkowa przestrzeń, w której dzieci poznawały drogę paczki od jej wysłania, aż po dostarczenie do automatu paczkowego. Największym zainteresowaniem cieszyła się Strefa Mądrych Zakupów. Dzieci wcielały się w rolę sprzedawców, pracowników i klientów rozwijając poprzez zabawę swoją kreatywność (I. R)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.