Wycieczka na Pomorze

10 czerwca uczniowie klas V- VIII pojechali na trzydniową wycieczkę na Pomorze. Pierwszego dnia zwiedzali starówkę gdańską. Podziwiali zabytki: Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, zabytkowy Żuraw nad Motławą. Duże wrażenie zrobiła na zwiedzających Bazylika Mariacka, największa w Europie świątynia zbudowana z cegły. Podczas zwiedzania uczniowie wzięli udział w grze miejskiej „Śladami Jana Heweliusza”. Po dniu pełnym wrażeń dotarli do Sztutowa, gdzie czekała na nich obiadokolacja i czas na zakwaterowanie w pensjonacie Baron. Wystarczyło sił, aby przywitać się z polskim Bałtykiem. Na plaży miało miejsce poszukiwanie bursztynu ze specjalnymi latarkami UV. Drugiego dnia na uczniów czekało wiele atrakcji. Najpierw udali się na Skwer Kościuszki w Gdyni, z którego mogli zobaczyć cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i statki żeglarskie. Duże wrażenie na zwiedzających zrobił  Dar Pomorza, a także  niszczyciel ORP Błyskawica. Następnie uczniowie przejechali do Sopotu i spacerowali po najdłuższym drewnianym molo w Europie. Nie mogło zabraknąć ważnego miejsca jakim jest Westerplatte. Tam po przypomnieniu przez przewodnika wydarzeń dotyczących rozpoczęcia II wojny światowej uczniowie zrobili sobie pamiątkowe  zdjęcie przy Pomniku Obrońców Wybrzeża. Trzeciego dnia odwiedzili Kąty Rybackie, odbyli tam przyrodniczą wędrówkę do rezerwatu kormorana i czapli siwej. Podczas zwiedzania zamku krzyżackiego w Malborku obejrzeli zbroje, jakie nosili Krzyżacy i broń, jaką się posługiwali. Dowiedzieli się, jak zakonnicy ogrzewali swoje ogromne zamczysko. Bardzo ciekawa była kolekcja wyrobów z bursztynu. Następnie udali się na miejsce,  gdzie odbyła się jedna z największych bitew w średniowiecznej Europie – pola Grunwaldu. Ten wyjazd sprawił wszystkim wielką przyjemność. Uczniowie zobaczyli wiele ciekawych miejsc. Jeszcze długo będą wspominać tę wycieczkę.