Wycieczka – Szlakiem Tadeusza Kościuszki

30 listopada uczniowie klas I-VIII pojechali na wycieczkę do Podzamcza i Maciejowic. Spotkali się z przewodnikiem panem Adrianem Pogorzelskim, który w interesujący sposób przybliżył historię niedalekich miejscowości. W Podzamczu wysłuchali ciekawej historii pałacu, położonego nad rzeką Okrzejką. Spacerowali wśród rozłożystych drzew zabytkowego parku, który liczy 200 lat, a założył go Stanisław Zamoyski. Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach. Obejrzeli tam ekspozycję dotyczącą bitwy maciejowickiej: makietę, pamiątki z bitwy, rekonstrukcje mundurów oraz broń. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali  ciekawostek o wielu talentach Tadeusza Kościuszki. Z cierpliwością i zaangażowaniem wzięli udział w lekcji kaligrafii- nauce pisania gęsim piórem. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Bistro Rucola, gdzie na uczniów czekała gorąca pizza. W doskonałych nastrojach wszyscy wrócili do Sokoła. (K.N)