Żegnamy naszego Prezydenta

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej w Smoleńsku zginął prezydent Polski Lech Kaczyński, jego żona Maria Kaczyńska oraz kilkadziesiąt najważniejszych osób w państwie. Samolot z polskim prezydentem na pokładzie rozbił się w czasie podejścia do lądowania na lotnisku wojskowym Siewiernyj. Samolot runął ok. 2 km od pasa startowego. Prezydent Lech Kaczyński, wraz z delegacją, leciał do Katynia, gdzie wraz z przedstawicielami Rodzin Katyńskich, a także parlamentarzystami, duchownymi, kombatantami, żołnierzami miał złożyć hołd Polakom zamordowanym przed siedemdziesięciu laty przez NKWD. W ubiegłym tygodniu w całym kraju pogrążonym w żałobie odbywały się uroczystości upamiętniające wszystkich pasażerów prezydenckiego Tupolewa. Tak jak cały nasz kraj nasza szkoła godnie uczciła pamięć po tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Od momentu nadejścia informacji o katastrofie na budynku szkolnym zawisły biało-czerwone flagi przepasane kirem. W dniu 12 kwietnia przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych wszyscy uczciliśmy pamięć wielkich Polaków minutą ciszy. 192-168.top . 16 kwietnia w Kościele Parafialnym w Gończycach w obecności wszystkich uczniów, dyrektorów oraz nauczycieli ze szkół w Anielowie, Chotyni, Gończyc i Sokoła odbyło się uroczyste nabożeństwo żałobne za ofiary tragedii w Katyniu i Smoleńsku. Zostało ono poprzedzone cichym przemarszem ulicami Gończyc. W czasie nabożeństwa Uczniowie Gimnazjum wnieśli na ramionach brzozowy Krzyż, który poświecił ks. Kanonik Jan Spólny. Krzyż stanął przy drodze do świątyni i ma upamiętniać wszystkich, którzy zginęli w służbie Ojczyźnie. Uczniowie złożyli przy nim zapalone znicze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroczystości żałobne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.