Wigilia szkolna

Bóg się rodzi – choć „nie było miejsca dla niego”. Pod takim hasłem przewodnim odbyło się  w naszej szkole tegoroczne spotkanie wigilijne z udziałem rodziców i nauczycieli emerytów. Uczniowie oddziału przedszkolnego wykonali przepiękną pantomimę o Bożym Narodzeniu  do utworu „Mary, did you know?”  Następnie uczniowie klas V, VI i VII przedstawili sceny na stadionie, w dyskotece, w nowoczesnym hotelu i na dworcu kolejowym. To tam właśnie Maryja/ Ewelina Sabat kl. VII/ i Józef / Michał Mądry kl. VII/ szukają miejsca dla Jezusa. Niestety we współczesnym świecie, podobnie jak kiedyś nie ma miejsca dla Zbawiciela, bo ważniejsze są: sława, dobre ciuchy, markowe obuwie, wygody hotelowe. Dlaczego tak się dzieje?  Niestety człowiek wciąż nie może zrozumieć, że Jezus dziś przychodzi w drugim człowieku…  Sceny ze współczesnego świata, w którym tak ciężko znaleźć miejsce dla Jezusa miały otworzyć nam oczy, że Boga należy widzieć w każdym człowieku, którego spotkamy na drodze naszego życia. W trakcie przedstawienia słuchaliśmy również kolęd śpiewanych przez dzieci szykujących się do Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się na początku stycznia. Po przedstawieniu wszyscy wysłuchaliśmy  Ewangelii o Narodzeniu Jezusa i połamaliśmy się opłatkiem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcje społeczne, Uroczystości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.