Julia i Wiktoria na Eurowizji

6 czerwca po raz XIV w Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej zwany potocznie Eurowizją 2019. Celem festiwalu było promowanie kultury europejskiej oraz prezentacja dorobku artystycznego uczniów szkół podstawowych,  ostatnich klas gimnazjalnych  oraz  liceów i techników z terenu naszego powiatu. Gościem Festiwalu był poseł Grzegorz Woźniak, który w przemówieniu stwierdził, że w powiecie garwolińskim mamy uzdolnioną młodzież i należy dać jej szansę na rozwój talentów. Na festiwalu wystąpiło około 200 wykonawców, którzy zaprezentowali utwory ulubionych kompozytorów.  Uczestnicy byli oceniani w kategoriach: soliści i zespoły wokalne, chóry szkolne w odpowiednich kategoriach wiekowych. Poziom artystyczny uczestników konkursu był bardzo wysoki. Naszą szkołę w kategorii soliści reprezentowały dwie wokalistki – Julia Jaworska i Wiktoria Babik. Dziewczyny za bardzo dobre występy odebrały z rąk organizatorów dyplomy z wyróżnieniem.  Do występu dziewczyny przygotował Krzysztof Szostak. Występy uczestników oceniało jury w składzie: przewodniczący Julian Czaporowski – muzyk teatru Od Czapy, Tadeusz Talarek – gitarzysta i solista zespołu Discover i orkiestry dętej w Garwolinie, Janusz Wardak z sekstetu kameralnego i gitarzysta basowy w orkiestrze oraz Sebastian Borowski muzyk i pedagog. Gratulujemy dziewczynom kolejnego sukcesu na scenach w powiecie. (K. S)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.