Święto Odzyskania Niepodległości

16 listopada została zorganizowana uroczysta akademia, upamiętniająca rocznicę odzyskania niepodległości. Na początku akademii uroczyście zaśpiewaliśmy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie klasy ósmej przypomnieli historię odzyskania niepodległości przez Polskę młodszym kolegom oraz pracownikom szkoły. Usłyszeliśmy piękne i wzruszające wykonania piosenek patriotycznych przez uczniów klas I-VIII m. in. „Moja Ojczyzna”, „Nie idź kochany na wojnę”, „Polska zmartwychwstaje”. Uroczystość zakończyła piosenka „Polska to mój kraj” . Na zakończenie uroczystości przemówił p. Krzysztof Szostak– dyrektor szkoły, podkreślając jak zawiłe były losy Polski w przeszłości oraz abyśmy doceniali i pielęgnowali to, że możemy żyć w wolnym kraju. (I.P.)