Innowacja Pedagogiczna – poznajemy kraje Europy

20 kwietnia 2023 r. w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego – ,,Europa mój dom” uczniowie klasy trzeciej odwiedzili Grecję. Wspólnie z wychowawcą przygotowali prezentację o tym kraju dla całej społeczności szkolnej. Przedstawili położenie Grecji, symbole narodowe oraz fragment hymnu, który ma aż 158 zwrotek. Poznali kolebkę cywilizacji, demokracji, filozofii, igrzysk olimpijskich, przepiękne zabytki, historię, tradycje, zwyczaje Greków i atrakcje turystyczne. Nie zabrakło oczywiście bogów greckich i sławnych wynalazców – Pitagorasa, Archimedesa. Uczniowie nauczyli się kilku zwrotów w języku greckim oraz wykonali greckie wazy i flagi. Poznali tradycyjny taniec Greków – zorbę oraz zaprezentowali swoje umiejętności taneczne tańcząc taniec grecki – mikonos. Pięknie prezentowali się w przygotowanych strojach i wieńcach laurowych.  Na koniec wszyscy zachwycaliśmy się smakami tego pięknego i słonecznego kraju. To była niezapomniana podróż. (E.F.)