Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

Nasza szkoła 7 czerwca 2023 r. uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji czytelniczej ,, Jak nie czytam, jak czytam”. Polegała ona na równoczesnym czytaniu książek przez uczniów z całej Polski. Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja miała również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszamy ich, lecz motywujemy. Tak naprawdę chodziło o to, by sobie poczytać bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie. Każdy uczestnik miał ulubioną książkę i ją czytał. Spotkanie całej szkoły i czytanie w niecodziennych okolicznościach sprawiło nam wszystkim przyjemność. (J.R)