Pierwszy Dzień Wiosny – Dzień Samorządności Szkolnej

21 marca obchodziliśmy w szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Rozpoczęliśmy apelem, podczas którego przewodnicząca SU otrzymała klucz, jako symbol pełnionej w tym dniu władzy. O godzinie 8:00 zadzwonił dzwonek, a uczniowie klasy VII wcielili się w rolę nauczycieli i poprowadzili trzy pierwsze lekcje. Uczniowie przyszli dziś ubrani w kolorowe stroje, zabawa polegała na tym, że założyli ubrania w wylosowanym wcześniej kolorze. Następnie odbyły się konkurencje grupowe, uczestnicy musieli się wykazać wiedzą dotyczącą wiosny: odgadywali zagadki, układali puzzle i rozwiązywali krzyżówki. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wszyscy zebrani zostali poczęstowani słodkim smakołykiem. Na koniec uczniowie uczestniczyli w projekcji filmów: „Za niebieskimi drzwiami” i „Piotruś Królik”. Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze oraz  sprawił uczniom ogromną frajdę. (K.N)