Święto Niepodległości

11 listopada to dzień poświęcony miłości Ojczyzny, to symbol walki o wolność. Jest to obowiązek oddania czci tym, którzy słowem i czynem wywalczyli nam niepodległość. . 10 października to dzień, w którym społeczność Szkoły Podstawowej w Sokole obchodziła Święto Niepodległości. Młodsi i starsi uczniowie szkoły pod kierunkiem Katarzyny Napory zaprezentowali montaż słowno – muzyczny mówiący o drodze jaką Polacy musieli przejść by odzyskać wolność. Przedstawili w nim ważne wydarzenia okresu niewoli i odzyskania upragnionej wolności przez Polaków. W obrazowy sposób ukazali rozbiory. Wszystko zostało przeplatane muzycznymi wstawkami pieśni patriotycznych. Była to ciekawa lekcja historii i patriotyzmu. Pani Dyrektor odczytała list od Marszałka Województwa Mazowieckiego skierowany do nauczycieli i uczniów poświecony upamiętnieniu tego święta.